ALANYA TRANSFER

ALANYA TRANSFER

Antalya Havaalanı’nın 130 km doğusunda bulunan Alanya,gerek tarihi gerekse turizm alternatifleri bakımından oldukça fazla yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bir turizm merkezidir.İlçe İskandinav ve Avrupalı turistlerin oldukça fazla rağbet ettiği bir destinasyondur.

Alanya’ da başlıca görülmesi gereken yerler şunlardır,

Alanya Kalesi

Helenistik Roma dönemi tarihi kale kalıntılarının yanına, 13. yüzyılda Selçuklu Hanedanı Alaaddin Keykubat tarafından inşa ettirilen kale, Alanya’da mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Kayalık bir yarımadanın üzerinde, 250 metre yükseklikte yer alan zirvesinde, açık alan müzesi olarak değerlendirilen bir de iç kale bulunmaktadır. Ayrıca Kanuni Sultan Süleyman Camii, Sitti Zeynep Türbesi, Akşabe Sultan Türbesi, Selçuklu Hamamı, Arasta, Bedesten, irili ufaklı sarnıçlar, deniz feneri ve zindanlarıyla birlikte günümüze kadar korunabilmiş Türkiye’nin tek Selçuklu kalesi olması burayı ziyaret etmeniz için en önemli sebeptir.

Atatürk Müzesi

1935 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün bir müddet kalıp dinlendiği ve tarihi sivil mimarlık örneklerinin bir temsilcisi konumunda olan ev, 1984 yılında sahibinin bağışlaması ile müze olarak ziyarete açılmıştır. İlk katında Atatürk’ün bazı fotoğraf, kişisel eşyaları ve tarihi belgelerinin sergilendiği evin üst katında ise oturma, çalışma ve yatak odaları olarak eski Alanya evlerinin karakteristik yapısını gözlemleyebilirsiniz.

Şifa Kaynağı Damlataş Mağarası

Eğer mağaraların adeta film setlerin fırlamış büyülü dünyalarını seviyorsanız, Alanya’da görülmesi gereken birçok mağara bulunuyor. Bunların en görkemlisi ve en meşhuru ise, tabii ki Damlataş. İçerdeki hava sıcaklığının yaz-kış 23.3 derecede sabit olmasının ve � nem oranının etkisiyle yağmur sularının tavandaki yarık ve boşluklardan akarak damla damla birikmesi sonucu oluşan mağara, deniz kıyısında yer almakta ve Alanya’ya sadece 1 km uzaklıktadır. Mağaranın keşfi ise 1948 yılında Alanya İskelesi’nin yapımı sırasında tamamen tesadüfü şekilde olmuştur. Göremeden tatilinizi sonlandırmamanız gereken Damlataş Mağarası, koruma altına alınmış ender bir doğa harikasıdır. Ayrıca, eğer bir solunum rahatsızlığınız var, Damlataş size oldukça iyi gelecektir. 15.000 yılda oluştuğu düşünülen ve boyları 15 metreye kadar ulaşabilen sarkıtların, solunum yolu rahatsızlığı çeken astım ve bronşit hastalarına iyi geldiği, doktorların ve kimyagerlerin çeşitli araştırmalarıyla tespit edilmiştir.

Fosforlu Mağara

Sadece deniz yolu ile ulaşılabilen ve içinden küçük teknelerin geçebildiği Fosforlu Mağara, ismini jeolojik yapısından kaynaklanarak içinde oluşan ışık oyunlarından alıyor. Tur sırasında denize girmek ise, işin eğlenceli kısmı.

Diğer başlıca görülmesi geren yerler Kızıl Kule,karstik kayaların aşınması sonucu doğal olarak oluşmuş Dim ve Damlataş mağaralarıdır.Ayrıca ilçe merkezi ve bölgeleri çok sayıda yıldızlı ve yıldızsız oteli bünyesinde barındırmakta olup eşsiz güzellikte ki kumsallarıyla bölgeyi ziyaret edenlere muazzam bir tatil imkanı sunmaktadır.Alanya’nın başlıca turizm bölgeleri Okurcalar,İncekum,Avsallar,Türkler,Konaklı,Mahmutlar ve Kargıcak’dır.Alanya yakşalık 120 km lik bir kıyı şeridine sahiptir.

Alanya ziyaretçilerine farklı eğlence ve günübirlik gezi imkanları da sunmaktadır.Bunların başlıcaları Dim ve Damlataş mağaralarını kapsayan tekne turları,Alanya Kalesi’ni ve Dim Çayı’nı da kapsayan şehir turu,safari , Köprülü Kanyon’da yapılan rafting dir.İlçe merkezi  alışveriş imkanları,genellikle liman bölgesinde bulunan eğlence mekanları,restorantları , cafeleri ve pubları ile gece ve gündüz oldukça hareketlidir.

*Antalya Havaalanı’ndan Alanya’ya transfer Emir Transfer araçları ile yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Gezilecek Yerler

Alanya Kalesi

Kızıl Kule

Tarihi tersane

Eski kent bölgesi (Tophane)

Kasra Hamamları

Süleymaniye Camisi

Andızlı Cami

Damlataş Mağarası

Etnografya Müzesi

Arkeoloji Müzesi

Kleopatra Plajı

Syedra Harabeleri

Hıdırlık kulesi

Leartis – Learti

Dzastiniano Kenti

Aital Antik Kent

Alara Sarayı

Sharavsin Kervansarayı

Dim Mağarası

Kızlar Mağarası

Fosforlu Mağara

Şehir Kalesi Müzesi

Atatürk Evi Müzesi

Damlataş plajları

Keykubat plajı

Dim Çayı

Sapadere Kanyonu

Alanya Aqua Park

Dolphinarium

Bölge Otelleri ve Alanya transfer

Antalya Havaalanı – Alaiye Kleopatra transfer

Antalya Havaalanı – Monart City transfer

Antalya Havaalanı – Grand Okan transfer

Antalya Havaalanı – Xperia Grand Bali transfer

Antalya Havaalanı – Xperia Kandelor transfer

Antalya Havaalanı – Kaptan Otel transfer

Antalya Havaalanı – Xperia Saray transfer

Antalya Havaalanı – Elysee Otel Transfer

Antalya Havaalanı – Elysee Beach transfer

Antalya Havaalanı – Elysee Garden Suite transfer

Antalya Havaalanı – Görgülü Kleopatra transfer

Antalya Havaalanı – Blue Island Otel transfer

Antalya Havaalanı – Antik Roman Palace transfer

Antalya Havaalanı – Aska Kleopatra Beste transfer

Antalya Havaalanı – Şevki Bey Otel transfer

Antalya Havaalanı – Şavk Otel transfer

Antalya Havaalanı – Eftelia Aytur transfer

Antalya Havaalanı – Merhaba Otel Transfer

Antalya Havaalanı – Taç Premier transfer

Antalya Havaalanı – Cleopatra Taç Premier transfer

Antalya Havaalanı – Gardenia Otel transfer

Antalya Havaalanı-Panoroma Otel Transfer

Antalya Havaalanı – Grand Zaman Beach transfer

Antalya Havaalanı – Hedef Kleopatra Golden Sun transfer

Antalya Havaalanı – Xperia Kloepatra Life transfer

Antalya Havaalanı – Grand Zaman Garden transfer

Antalya Havaalanı – Kleopatra City transfer

Destinations Private Shared
ANTALYA HAVALİMANI 400₺