KEMER TRANSFER

KEMER TRANSFER

Antalya Havalanı’nın 60 km. batısında bulunan Kemer ,doğal güzellikleri ve alternatif turizm faaliyetleri bakımından ziyeretçilerine unutlmaz bir tatil fırsatı sunmaktadır.

Bölgede başlıca gezilecek yerler şunlardır,

Göynük Kanyonu

Eğer tatil planınızın içinde macera dolu bir tur hayali varsa Göynük Kanyonu tam beklediğiniz yer. Kemer’de görülmesi gereken yerler değil, dünyada görülmesi gereken yerler listenize bile ekleyebilirsiniz burayı. Kanyona maceranıza Jeep veya Atv araçları ile kat edebileceğiniz adrenalin dolu bir etapla başlayacaksınız. Devamındaki dağ yolunda 2-3 km’lik trekking yürüyüşünüz boyunca ise bir çok doğal gölet ve havuz manzarası size eşlik edecek.
Kanyona giden bu yol, dünyanın en iyi 10 yürüyüş rotası arasında olan Likya yolunun önemli bir parçası. Kanyonun girişine ulaştığınızda ister doğal göletin buz gibi suyunda yüzerek serinleyebilir, isterseniz de kayaları tırmanarak şelalenin huzur veren fotoğraflarını çekebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise rehberler eşliğindeki turlara katılarak, kiralık ekipmanlarınızla güvenli bir şekilde kanyon parkurunu geçmek olacaktır.

Tahtalı Teleferik

Dünyanın en uzun teleferiklerinden biriyle yapacağınız 10 dakikalık bir yolculukla 2360 m yükseklikte bulunan Tahtalı Dağı’nın tepesine, tabiri caizse bulutların üstüne çıkabilirsiniz.

Paris Batığı
Eğer dalış tutkunuysanız dünyanın en iyi 100 dalış noktasından biri kabul edilen Paris II batığını muhakkak duymuşsunuzdur. 1917 yılında Birinci Dünya Savaşı sırasında batırılan Fransız savaş gemisi, Kemer Yat Limanı’na sadece 10 dakikalık mesafede bulunuyor. Şimdilerdeyse, 21-31 metre derinlikteki kum zemin üzerinde orfoz, iskorpit hatta müren gibi balıklara ev sahipliği yapıyor. Şunu da hatırlatalım, 65 m uzunluk 14 m genişlikteki sünger ve mercanlarla kaplanan gövdesini görebilmeniz için deneyimli bir dalgıç olmanız gerekiyor.

Phaselis Antik Kenti

Sırtını çam ormanlarına dayayan büyüleyici güzellikte bir koy olan Phaselis’e, Tekirova’dan yaya yoluyla ulaşabildiğinizgibi deniz yolundan tekneyle de ulaşabilirsiniz. Phaselis Antik Kenti’nde, agora ve hamamlar gibi çoğunluğu Roma Dönemi’ne ait birçok yapının hala eski ihtişamıyla ayakta durduğunu göreceksiniz. Helenistik mimarinin özelliklerini taşıyan antik tiyatro ise 2000 kişilik kapasitesi ve muhteşem deniz manzarasıyla gerçekten göz alıcı.Phaselis’in tarihi ise birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış. Rodoslu kolonistlerin M.Ö.6. yüzyılda kurduğu üç limanlı bu antik kent, ilerleyen dönemlerde iki yüzyıl Pers İmparatorluğu’nun himayesinde kalır. Ardından Büyük İskender tüm Likya uygarlığı ile birlikte bu kenti de ele geçirir. Hatta kentin büyüsüne kapılıp bir kış boyunca burada yaşadığı da rivayetler arasında.

Diğer görülmesi gereken yerler ise Olympos Antik Kenti,Ulupınar,Çıralı-Yanartaş(Chimera)başlıcaları ve en bilindikleri olmak üzere Demre,Myra Antik Kenti,Kekova Koyu gibi  alternatiflerde sunmaktadır.

Bölgede sahiller çakıl olup denizin temizliği ve rengi görenleri kendisine hayran bırakmaktadır.Bölgede düzenlenen tekne turları yine sadece Kemer’e has muazzam güzellikte koyları ve görmenizin en iyi yoludur.Ayrıca Kemer çok hareketli gece hayatı,Antalya’nın en önde gelen gece clubleri,sınırsız sayıda yeme-içme ve alışveriş imkanıyla yerli ve yabancı özellikle Rus turistler tarafından oldukça  popüler olan bir turizm bölgesidir.Bölge ziyaretçilerine sunduğu 5 yıldızlı konaklama imkanları kadar özellikle Çıralı,Olympos ve Adrasan’da bulunan bungalow,pansiyon ve ağaç ev gibi konaklama imkanları ile de dikkat çekmektedir.

*Antalya Havaalanı’ndan Kemer’e transfer Emir Transfer araçları ile yaklaşık 1 saat 10 dk. sürmektedir.

Bölge Otelleri ve Transfer

Antalya Havaalanı – Kemer Botanik Resort transfer
Antalya Havaalanı – Viking Nona Beach transfer
Antalya Havaalanı – Botanik Magic Dream transfer
Antalya Havaalanı – Crystal De Luxe Resort transfer
Antalya Havaalanı – Valeri Beach Hotel transfer
Antalya Havaalanı – Crystal Aura Beach Resort transfer
Antalya Havaalanı – Viking Star hotel transfer
Antalya Havaalanı – Viking Apart Hotel transfer
Antalya Havaalanı – Orange County Resort transfer
Antalya Havaalanı – Barut Kemer transfer
Antalya Havaalanı – Palmet Resort transfer
Antalya Havaalanı – Alkoçlar Kemer transfer
Antalya Havaalanı – Sauce Hotel transfer
Antalya Havaalanı – Botanik Grand Lukullus transfer
Antalya Havaalanı – Viking Moral Beach transfer
Antalya Havaalanı – Lims Bonedea transfer
Antalya Havaalanı – Grand Haber transfer
Antalya Havaalanı – Fame Residence Kemer transfer
Antalya Havaalanı – Golden Lotus transfer
Antalya Havaalanı – Arma’s Beach transfer
Antalya Havaalanı – Pgs Hotels Gül Beach transfer
Antalya Havaalanı – Kemer Millenium Resort transfer
Antalya Havaalanı – Club Ares Hotel transfer
Antalya Havaalanı – Ares City transfer
Antalya Havaalanı – Arma’s Park Hotel transfer
Antalya Havaalanı – Otium Gül Beach transfer
Antalya Havaalanı – Arma’s Gül Beach transfer
Antalya Havaalanı – Grand Viking Hotel transfer
Antalya Havaalanı – Meder Resort transfer
Antalya Havaalanı – Özkaymak Marina transfer
Antalya Havaalanı – Gelidonya Hotel  transfer
Antalya Havaalanı – Hydros Club transfer
Antalya Havaalanı – Asdem Park transfer
Antalya Havaalanı – Lancora Beach Hotel transfer
Destinations Private Shared
ANTALYA HAVALİMANI 200₺